Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 055 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Czy odbiorca przeczytał wiadomość

sobota, 28 lutego 2009 23:10
Czasami istotna jest dla nas informacja, czy odbiorca przeczytał naszą wiadomość. Dajmy na to, wysłalismy 14 lutego walentynkę - najważniejszy staje się moment, kiedy odbiorca przeczyta nasze życzenia - może wtedy zadzwoni u nas telefon.

Możemy podczas pisania wiadomości zaznaczyć, by przyszła na naszą skrzynkę informacja o momencie przeczytania wiadomości. Z prawej strony tematu jest przycisk "opcje", który należy kliknąć:Wtedy nad polem treści pokaże się lista opcji do zaznaczenia. Najważniejsza jest pierwsza:Po zaznaczeniu tej opcji jest duża szansa, że dotrze do nas informacja o przeczytaniu wiadomości. Niestety tylko szansa, bo odbiorca  dostanie informację od swojego klienta pocztowego, że nadawca prosi o potwierdzenie - odbiorca musi potwierdzić, że chce odesłać potwierdzenie. Jeśli nam sprzyja, to jest duża szansa, że to zrobi, by nas uspokoić.

Pozdrawiam,
Krzysiek, Zespół Rozwoju Poczty

Podziel się
oceń
2
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Walka z gigantem Microsoftem

piątek, 27 lutego 2009 13:02
Komisja Europejska chce wymóc na firmie Microsoft dodanie możliwości wyboru przeglądarki podczas instalacji systemu Windows. Intenet Explorer nie instalował by się standardowo, ale moglibyśmy wybrać tę przeglądarkę lub inną spośród listy dostępnych. Ma to zwiększyć konkurencję i zmniejszyć pozycję monopolisty. 

Czy to się uda ? Microsoft już raz udowodnił, że potrafi obchodzić ograniczenia. W przypadku Windows XP Komisja Europejska wymusiła, by Microsoft oferował wersję "Windows XP N", która nie zawierałaby odtwarzacza Windows Media Player, tak by użytkownik mógł zdecydować, czy chce mieć system od razu z tym odtwarzaczem, czy też po instalacji systemu wybrać swój ulubiony. Cóż, Microsoft tak zrobił, tylko że cena "Windows XP N" i "Windows XP" była taka sama, tak więc popularność "Windows XP N" była bardzo mała.

Źródło: http://www.sitepoint.com/blogs/2009/02/25/windows-alternative-browsers/

Pozdrawiam,
Krzysiek, Zespół Rozwoju Poczty

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

PocztaPro - polecam

piątek, 27 lutego 2009 9:57
Pewnie wielu z nas chętnie zaczęłoby używać Poczty Pro. Używamy naszej skrzynki pocztowej coraz częściej. Coraz częściej prowadzimy ważne sprawy. Zależy nam na wygodzie i szybkim działaniu. W Poczcie Pro dostępnych jest o wiele więcej użytecznych funkcjonalności. W Poczcie Pro nie ma reklam. Pocztę można szybciej odczytywać i szybciej można odpowiadać.


Jak przejść do Poczty Pro?


Jak szybko dowiedzieć się co zyskujemy i jakie są koszty? Jak szybko przejść do Poczty Pro? Gdzie są formularze? To proste, już tłumaczę. Wykonajmy czynności, jakie przedstawiono w przykładach poniżej.


Więcej informacji na temat tego, co zyskujemy znajdziemy tutaj:

Tutaj przejdziemy do formularza składania zamówienia:
Pozdrawiam,
Adam, Zespół Rozwoju Poczty

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Gdy kończy się miejsce na poczcie

niedziela, 22 lutego 2009 15:19

Przy dużej ilości e-maili może zacząć pokazywać się komunikat, że kończy się powoli miejsce i jeśli wypełnimy to miejsce w 100%, to przestaną dochodzić e-maile, póki nie usuniemy niektórych wiadomości.

Można jednak zwiększyć ilość miejsca nie koniecznie usuwając e-maile. Jest mechanizm, który pozwala mieć więcej e-maili na skrzynce, niż wskazują na to początkowe ograniczenia. Na początku można mieć do 20 tys. listów maksymalnie i 3GB zajętości (wielkość dotyczy darmowego pakietu). Jednak gdy zbliżamy się do tych granic i zaczynają pokazywać się ostrzegawcze komunikaty, możemy wejść na stronę Zwiększanie limitów poczty. Tam możemy jednym kliknięciem przesunąć granicę e-maili o 10 tys. lub 1GB w górę. Gdy osiągniemy kolejną granicę, będziemy mogli ponownie podnieść granicę. Jak wiele razy można podnosić ten limit, jest opisane dokładnie na stronie opcji z limitami.

 

Dlaczego w takim razie na skrzynce nie ma od razu największych wartości, tylko te mniejsze ? Domyślne wartości są często wystarczające. Jednak jakiś automat spamowy albo forum może nam w niekontrolowany sposób zapełnić skrzynkę. Zajęta w 100% skrzynka może oznaczać dużo niechcianej korespondencji. Jednak jeśli po prostu potrzebujemy większej skrzynki, świadomie przesuwamy granicę na wyższą. Własnoręcznie potwierdzamy, że duża zajętość jest stanem prawidłowym.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

E-MAIL DLA SŁABOWIDZĄCYCH

piątek, 20 lutego 2009 10:21
Co zrobić, jeśli mamy słaby wzrok i słabo widzimy litery na ekranie monitora? Proponuję pisać e-maile typu HTML. W takim e-mailu można ustawić dużą czcionkę.


Jak to zrobić?


Podczas pisania nowego e-maila, nazleży:

1) wybrać tryb HTML
2) zaznaczyć całą treść
3) wybrać wielkość czcionki (przynajmniej rozmiar 14)

Teraz pisząc treść, jest ona o wiele bardziej czytelna. Taki e-mail, jest również o wiele bardziej czytelny dla odbiorcy, jak pokazano to w przykładzie poniżej. Myślę, że wielu starszych ludzi chętnie skorzysta z tej opcji i w ten sposób również będą mogli korespondować, ze swoimi "starymi znajomymymi", o wiele łatwiej i przyjemniej. :)

Pozdrawiam,
Adam, Zespół Rozwoju Poczty

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 323  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425262728 

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to