Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 055 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Odświeżenie listy kontaktów

środa, 29 lutego 2012 21:02

Obsługa kontaktów została ujednolicona. Do zeszłego roku jeszcze funkcjonowały trzy serwisy obsługujące kontakty: ksiazka-adresowa.wp.pl, kontakty.wp.pl, mobisejf.wp.pl. Obecnie zostało to ujednolicone do jednego serwisu kontakty.wp.pl, który obsługuje adresy istniejące dotąd w serwisie ksiazka-adresowa.wp.pl. Jeśli więc w serwisie poczty klikniemy w zakładkę adresy, trafimy do serwisu kontakty.wp.pl.

 

Nowa wersja serwisu kontakty.wp.pl obsługuje synchronizację z telefonem, tak jak poprzedni serwis mobisejf.wp.pl. Przy czym zmieniła się technologia obsługująca synchronizację - jest to ActiveSync. Wszystkie nowsze modele telefonów już obsługują tę technologię.

 

Na początku brakowało paru funkcjonalności istniejących w poprzednich wersjach, ale stopniowo się pojawią w nowym serwisie. Obsługa eksportu kontaktów jest już dostępna, na dniach będzie też dostępna możliwość importu kontaktów.

 

 

Pozdrawiam,

Krzysiek, Zespół Rozwoju Poczty

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Tworzenie grupy kontaktów

środa, 29 lutego 2012 18:38

Jeśli wysyłamy często listy do określonej grupy osób, to wygodnie stworzyć jest "grupę kontaktów". Należy kliknąć zakładkę adresy, a po przejściu do kolejnej strony przycisk "nowa grupa".

 Teraz wystarczy klikać adresy, które chcemy dodać do grupy. Zaczną się one dodawać do listy, co będzie widoczne na ekranie. Po dodaniu odpowiednich kontaktów, należy kliknąć przycisk "Zapisz".

 


Wysyłając nowy list, w polu "do:" możemy teraz wpisać nazwę grupy. Dzięki temu wyślę się on do wszystkich kontaktów z grupy.

 

 

Pozdrawiam,
Paweł, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Foldery z nieczytanymi listami wyróżniają się

środa, 15 lutego 2012 14:30

Do mniejszych i większych nowości w poczcie dołączyło wyróżnienie folderów z nieczytanymi listami. Z prawej strony nazwy folderu wyświetlana jest liczba nieczytanych wiadomości oraz liczba wszystkich wiadomości (np: 3/15). Teraz, dodatkowo, gdy w folderze znajdują się nieczytane wiadomości, ikona folderu jest mocniej zarysowana a przez to wyraźniejsza. Poniżej przedstawiam przykład, w którym widać różnicę pomiędzy zwykłą ikoną a ikoną wyróżnionego folderu. Teraz żaden e-mail nie ujdzie uwadze.

 

 

Pozdrawiam,
Adam, Zespół Rozwoju Poczty
(3/2012, 2012-05/2012-06)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Przewodnik po trzech belkach

poniedziałek, 06 lutego 2012 9:32

Być może nie wszyscy wiedzą jak skonfigurować belki z przyciskami funkcjyjnym z których używamy na codzień.

Otóż w naszej poczcie istnieją trzy - w pełni edytowalne belki.

Pierwsza z nich, tzw. "górna belka" widoczna jest w górnej części głównego panelu poczty:

 

 

Standardowo wyświetla ona podstawowe przyciski przydatne przy korzystaniu z poczty.

Druga belka jest standardowo ukryta - opowiem o niej później :)

Trzecia belka to belka nad podgądem wiadomości - standardowo wyświetla podstawowe funkcje przydatne podczas pracy nad odebraną wiadomością.

 

 

Na powyższym obrazku zaznaczyłem tzw. "zębatkę" - pozwala ona otworzyć okno konfiguracji belek. Po kliknięciu z nią okazuje się okienko jak poniżej:

 

 

Jak widać wyświetla ona poszczególne opcje konfiguracji każdej z belek. Zaznaczyłem na rysunku 3 ptaszki, które włączają ikonę "galeria" na Górnej belce, oraz opcje "odpowiedz i "prześlij dalej" na belce drugiej. Po ustawieniu ptaszków i zapisaniu ustawień, można obejrzeć rezultat przechodząc do dowolnego folderu.

 

 

Jak widać pojawił się przycisk "galeria", oraz pojawiła się tajemnicza druga belka, która pozwala nam na szybki dostęp do niektórych opcji widoku listy wiadomości.

Polecam poeksperymentować z różnymi ustawieniami, aby znaleźć te które najbardziej nam odpowiada :)

 

Pozdrawiam,

Karol, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 342  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272829    

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to