Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 055 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zgłaszanie błędu, pomysłu lub uwagi

poniedziałek, 30 kwietnia 2012 18:45

Poczta WP dbając o zadowolenie użytkowników umożliwia szybki i prosty kontakt z obsługą klienta. Pierwszym krokiem do wykonania tej czynności jest zalogowanie się na pocztę. Odnośnik umożliwiający kontakty jest widoczny od razu na głównej stronie skrzynki. Po jego kliknięciu nastąpi przekierowanie na stronę z formularzem. Należy go wypełnić zgodnie z opisami. Po wysłaniu trzeba już tylko poczekać na odpowiedz. Do usłyszenia.


Pozdrawiam,

Paweł, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (23) | dodaj komentarz

Dlaczego warto ustawić sobie alias do konta ?

niedziela, 29 kwietnia 2012 15:25

Bardzo często użytkownicy podają swoje  pocztowe namiary w różnych serwisach, sklepach, forach...
Czasami wiemy, że z danego serwisu bądź sklepu będziemy korzystać bardzo rzadko wręcz nawet tylko jeden jedyny raz.
Z bólem serca zostawiamy tam  swoje  cenne  namiary.
W takim przypadku przydaje się alias.
Wystarczy utworzyć alias, a natępnie korzystając z niego  przedstawić się nim tam gdzie tego potrzebujemy.
Po załatwieniu sprawy alias można usunąć bądź go zostawić jeśli nam się spodobał.

Jak utworzyć alias ?
Najpierw należy dostać się do opcji w poczcie. W tym celu na górze wybieramy zakładkę opcje i z menu wybieramy pozycję 3.5 aliasy

 

 

Po wybraniu opcji z aliasami jest wyświetlane okno z prostym  formularzem do wypełnienia

Formularz składa się z następujących pól:

  •    pole Od
  •    adres wraz z przygotowanymi  przez nas domenami
  •    adres zwrotny (jeśli inny niż adres):
  •    podpis

 

Aby utworzyć alias wystarczy wypełnić tylko 2 pole czyli adres.
Reszta pól jest opcjonalna.

 

Zapraszam do korzystania z aliasów

Zbyszek, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
125
20

komentarze (31) | dodaj komentarz

Konfiguracja lewej kolumny, cz. 8

niedziela, 29 kwietnia 2012 9:13

Witam Ciebie ponownie, drogi czytelniku.

 

W poprzednim odcinku dowiedziałeś się wielu naprawdę fascynujących rzeczy o kontach zewnętrznych. Dzisieszy odcinek przewodnika jest naprawdę wyjątkowy, gdyż uchylę przed tobą robka tajemnicy w jaki sposób możesz konfigurować panel folderów i dostosować go do swoich najbardziej wyrafinowanych potrzeb.

 

Proszę, spójrz tylko na to zdjęcie:

Jestem pewien, że tak inteligentny człowiek jak ty, drogi czytelniku, z łatwością odgadnie co się stało na powyższym obrazku. A stało się ni mniej ni więcej niż to, że kliknąłem w zębatkę konfiguracji panelu folderów. Podobne zębatki są Tobie doskonale znane, gdyż usłyszałeś już o ich niezastąpionych zaletach w poprzednich częściach przewodnika. Ale cóż to! Proszę, zwróć uwagę na to, że w śród opcji konfiguracji panelu folderów brakuje przesuwania panelu w górę bądź w dół! Brakuje również przycisków Zwiń oraz Ukryj? Czy jest to programistyczny błąd? Czyżby programiści Poczty WP o nich po prostu zapomnieli? Otóż nie, drogi czytelniku, my dobrze o nich pamiętamy, a jednak, po dogłębnym przeanalizowaniu Twoich potrzeb oraz po wnikliwym przejrzeniu możliwości interfejsu poczty doszliśmy do jakże obfitego w skutkach wniosku. Odkryliśmy, że panel folderów jest naprawdę bardzo waznym panelem, i jest na tyle ważny że będzie możliwości przesuwania go w górę bądź w dół, a także, co gorsza, ukrywania go lub nawet usuwania! Wyobraź sobie chaos, który powstałby w kraju, gdyby wielu użytkowników pousuwało sobie, poprzestawiało lub pozwijało panel folderów. Być może zamkniętoby szpitale, być może przestała by pracować policja lub straż pożarna, być może ludzie wyszli by zszokowani na ulice, po tym gdy odkryliby ze zgrozą, że nie są w stanie otworzyć folderów, w których są zachowane bardzo ważne dla nich wiadomości. To jest właśnie powód, dla którego zabezpieczyliśmy te przyciski w przypadku panelu folderów.

 

Chciałbym jeszcze opowiedzieć ci, drogi użytkowniku o funkcji poszczególnych przycisków w menu panelu folderów ... ale o tym będzie ... w następnym odcinku. Do zobaczenia!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Konfiguracja lewej kolumny, cz. 7

niedziela, 29 kwietnia 2012 8:48

Witam Ciebie ponownie, drogi czytelniku.

 

W poprzednich odcinkach przewodnika po lewej kolumnie poznałeś bardzo szczegółowo wiele z przydatnych funkcji panelu folderów. W niniejszym odcinku zagłębimy się w tajemniczy i rozległy świat folderów kont zewnętrznych.Nie jestem pewien, w jakim stopniu już jesteś zaciekawiony specyfiką kont zewnętrznych, ale zdradzę ci w tajemnicy, że konta zewnętrzne są naprawdę przydatnym narzędziem, pozwalającym Tobie na ściąganie wiadomości z innych Twoich kont do konta na którym właśnie jesteś zalogowany. Listę swoich kont zewnętrznych w całej okazałości podziwiać możesz tutaj:

Wystarczy tylko jedno kliknięcie w folder zewnętrzny i przeniesiemy Ciebie w świat wiadomości dostarczonych na konto zewnętrzne. Być może zastanawiasz się teraz, co jest potrzebne, aby założyć konto zewnętrzne i ściągać wiadomości z całego świata na Twoje konto pocztowe? Być może też wyobrażasz sobie, że tak wyrafinowana usługa kosztuje jakieś bajeczne kwoty? Otóż nie! Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy tą usługę za darmo! Jedyne, czego potrzebujesz to oczywiście odrębne konta pocztowe, i garść informacji, które są dla nas konieczne, aby w Twoim imieniu pobierać pocztę z tych kont, o których mówię. Te informacje to adres serwera pop3, Twój login, Twoje hasło, oraz adres serwera smtp, ale tylko jeśli chcesz wysyłać wiadomości będąc zalogowanym do obecnego konta z konta które dodajesz. Podaj nam tą garstkę informacji i od tej pory będziemy starannie pobierać każdą wiadomość, jaka tylko napłynie na konto zewnętrzne. A teraz proszę, usiądź i przygotuj się na prawdziwie sensacyjną informację. Być może o tym nie wiesz, ale konta zewnętrzne posiadają jeszcze jedną opcję - prawdziwą wisienkę na torcie! Uwaga - możesz ustawić, że wiadomości z kont zewnętrznych będą kasowane na kontach zewnetrznych zaraz po ich pobraniu, lub też że pozostawimy je tam i pobierzemy ich wierną kopię. Z takimi możliwościami konfiguracji jesteś prawdziwie panem swojego konta i nie wiem, czy jesteś tego świadom, ale chyba mało która poczta e-mail obdarza swoich użytkowników tyloma usługami!

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Konfiguracja lewej kolumny, cz. 6

piątek, 27 kwietnia 2012 16:00

Witam ponownie drogi czytelniku.

 

W poprzednim odcinku przewodnika dowiedziałeś się o szczególnej roli folderów "Spam" i "Kosz", oraz o ich wyjątkowej funkcji polegającej na klikaniu w guzik "opróżnij". W tej części usłyszysz o jedynych-w-swoim-rodzaju smart folderach.

 

Co to są foldery spam? Nic się nie martw, drogi czytelniku, już za chwilę będziesz wiedział wszystko o folderach spam, i nawet na tyle dużo że będziesz mógł opowiadać o nich swoim znajomym, a ci bedą patrzyli na Ciebie z zazdrością podziwiając jak dobrze się orientujesz w świecie smart folderów.


Kiedyś na Poczcie WP istniały tylko i wyłącznie zwykłe foldery, i dobrze służyły użytkownikom, ale pewnego dnia nasi użytkownicy odkryli że to za mało. Bo co zrobić w sytuacji, gdy chcemy, żeby wszystkie maile od Babci Zosi trafiały do jednego folderu, a wszystkie maile z załącznikami trafiały do innego? Moglibyśmy w tym celu wykorzystać funkcjonalność filtrów wiadomości przychodzących Poczty WP, jednak gdybyśmy tak zrobili, a Babcia Zosia przesłała nam wiadomość ze zdjęciem kompotu mailinowego, na który nas zaprasza, to ta wiadomość przecież nie mogłaby się rozdwoić i trafić do kilku folderów na raz!

Jednak nic się nie martw, drogi czytelniku, gdyż naprawdę dogłębnie przemyśleliśmy problem i spiesząc m.in. Tobie na ratunek, wprowadziliśmy do Poczty WP Smart Foldery. A owe Smart Foldery prezentują się tak:

 

Smart Foldery posiadają naprawdę wyjątkową cechę, jaką jest to, że jedna wiadomość może być w kilku smart folderach na raz! Widzisz już, jak wygodne są Smart Foldery? O tym jakie wiadomości trafią do naszego Smart Folderu, decyduje Regułka Smart Folderu, w którą wyposarzony jest kazdy Smart Folder. To co znajdzie się w danej regułce możesz dowolnie ułożyć wedle swoich nawet najbardziej skomplikowanych potrzeb! Wyobraź sobie, że możesz nawet stworzyć taką regułkę, która sprawi że w Twoim Smart Folderze znajdą się wiadomości z słowami "kompot mailnowy" w tytule, przysłane w tym tygodniu i na dodatek jeszcze nieprzeczytane przez Ciebie, a z kolei w innym smart folderze znajdą się wiadomości z załącznikami, przesłane przez Babcię Zosię, a w trzecim smarcie będą wiadomości z "projekt" w tytule. Na pewno już dostrzegasz, jak wiele ciekawych możliwości organizacyjnych oferują Tobie smart foldery, i jak wiele możesz dzięki temu zyskać.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 319  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to