Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 055 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

IMAP w Poczcie WP

czwartek, 10 maja 2012 12:36

IMAP to łatwe i wygodne zarządzanie pocztą, gdy korzystasz z niej za pomocą kilku urządzeń, np. telefonu, komputera itd. Wszystkie operacje, które wykonasz za pomocą telefonu (przeglądanie maili, kasowanie, wysłanie itp.) będą automatycznie widoczne na Twoim koncie pocztowym w każdym innym urządzeniu (innym telefonie, komputerze itd.). Dodatkowo, masz w swojej komórce dostęp do wszystkich folderów Twojego konta, co pozwala na łatwe zarządzanie dużą ilością maili.

 

A to wszystko możliwe do zrobienia w kilka chwil w telefonie, z dowolnego miejsca, w którym się znajdziesz. 

 

Instrukcja konfiguracji dla:

 

Ustawienia standardowe dotyczące wszystkich telefonów:

Serwer poczty przychodzącej - imap.wp.pl

Port serwera poczty przychodzącej - 993

Tryb zabezpieczenia - SSL

 


Serwer poczty wychodzącej - smtp.wp.pl

Port serwera poczty wychodzącej - 465

Tryb zabezpieczenia - SSL

Serwer wymaga uwierzytelnienia / włączonej autoryzacji SMTP. Opcja "Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła" powinna być wyłączona.

 

Pozdrawiam, Tomasz,
Zespół Funkcjonowania Poczty


Podziel się
oceń
5
10

komentarze (547) | dodaj komentarz

Kalendarze osobiste

poniedziałek, 07 maja 2012 16:11

Warto zwrócić uwagę na możliwość tworzenia wielu kalendarzy osobistych przypisanych do jednego konta kalendarzowego. Domyślnie, przy tworzeniu konta, tworzony jest także jeden kalendarz osobisty użytkownika. Na stronie głównej widzimy ten właśnie kalendarz prywatny oraz trzy subskrybowane kalendarze oficjalne.
Stan ten można jednak w każdej chwili zmienić! Poza zarządzaniem kalendarzami subskrybowanymi możemy także tworzyć, usuwać i zmieniać ustawienia własnych kalendarzy:

W powyższym widoku przykładowego kalendarza widzimy:

  • kalendarz z przypomnieniami urodzinach, imieninach oraz innych okazjach związanych z bliskimi osobami
  • kalendarz dotyczący spraw zawodowych
  • kalendarz z prywatnymi wydarzeniami
  • kalendarz na sprawy związane np. z naszym dzieckiem, współdzielony z partnerem.

Trzymanie wydarzeń w kilku kalendarzach znacznie wpływa na ich czytelność (kalendarze mają przypisane różne kolory). Poza tym możemy dowolnie decydować kto ma mieć wgląd w wydarzenia z konkretnego kalendarza.

 

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
19
7

komentarze (1) | dodaj komentarz

Subskrybowanie kalendarzy

poniedziałek, 07 maja 2012 16:01

Subskrypcja kalendarza oznacza w uproszczeniu włączenie go do swojego widoku (w widoku głównym widzimy wydarzenia zawarte w kalendarzu subskrybowanym).
Możemy subskrybować kalendarze oficjalne, publiczne i współdzielone. O kalendarzach oficjalnych możecie przeczytać we wpisie ich dotyczącym. O wszystkich rodzajach kalendarzy z kolei tutaj.

Aby subskrybować kalendarz, należy skorzystac z linku subskrybuj kalendarz umieszczonego w lewej kolumnie. Dalej określamy jaki kalendarz chcemy subskrybować. W przypadku kalendarzy współdzielonych od razu widzimy listę kalendarzy udostępnionych nam przez innych użytkowników. Gdy wybierzemy kalendarze publiczne musimy wyszukać konkretny, podając albo login autora albo fragment jego nazwy (lista wszystkich byłaby za długa). Kalendarzy oficjalnych jest niewiele, dlatego po wybraniu tego typu także widzimy od razu pełną ich listę.

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
4
1

komentarze (1) | dodaj komentarz

Kalendarze oficjalne

poniedziałek, 07 maja 2012 15:49

Każdy użytkownik zaczynający przygodę z naszym kalendarzem, domyślnie subskrybuje trzy oficjalne kalendarze: Imieniny, Święta polskie oraz Dni wolne. Nie trudno domyślić się jakie informacje zawiera kalendarz Imieniny. W kalendarzu Dni wolne znajdują się informacje o dniach ustawowo wolnych od pracy w Polsce. Natomiast kalendarz Święta polskie zawiera wyłącznie święta polskie a nie np. międzynarodowe (takie jak Walentynki).


Jeśli macie pomysł jakie inne kalendarze powinny być dostępne jako oficjalne - przysyłajcie proszę propozycje korzystając z linku Zgłoś pomysł/uwagę znajdującego się w stopce strony głównej kalendarza.
Możecie też sami utworzyć kalendarz z interesującymi Waszym zdaniem wydarzeniami i uczynić go publicznym - tak aby każdy użytkownik mógł dodać go do swojej listy kalendarzy subskrybowanych.

 

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Wykonywanie operacji na wielu kontaktach

środa, 02 maja 2012 10:52

Jeśli chcemy zmienić coś w wielu kontaktach, może być uciążliwe wchodzenie po kolei do każdego kontaktu. Z pomocą przychodzi zmiana w wielu kontaktach naraz.

Zaznaczamy wybrane kontakty i klikamy przycisk "więcej".  Jeśli np. chcemy ustawić grupy w wybranych kontaktach, w podmenu "więcej" klikamy pozycję "ustaw grupy w zaznaczonych":

 

Zaznaczamy wybrane grupy i klikamy "zastosuj". Kontakty zostaną przypisane do wybranych grup.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 328  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to