Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 055 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Rozpoczęcie roku korkowego

środa, 31 sierpnia 2011 23:45

Pierwszego września  dla większości z  nas kojarzy się z rozpoczęciem roku szkolnego. Na pewno najszybciej ta myśl przychodzi osobom uczącym się. Ciężko przyzwyczaić się do świadomości, że zamiast wolnego czasu w  pełnym słońcu, przyjdą dni pełne nauki w  deszczu. Dla mnie jako kierowcy, ta data kojarzy się także z  rozpoczęciem korków na drogach. Trasa do pracy zacznie zajmować znacząco dłużej. Powodzenia jutro na drogach. Zyczę bezpiecznego i szybkiego dojechania do celu. 

Pozdrawiam,
Paweł, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
15
4

komentarze (3) | dodaj komentarz

Bezpieczniejsze sztuczne opalanie

środa, 31 sierpnia 2011 23:44

W związku z faktem, iż tegoroczne lato nie obfitowało zanadto w słońce, ludzie coraz częściej zaczęli korzystać z solariów. Niejednokrotnie wychodzili poparzeni, ze względu na nieumiejętne dobranie odpowiedniego czasu opalania, jak i z nienaturalnym kolorytem. Między innymi z tych względów Unia Europejska ograniczyła dopuszczalną moc rumieniotwórczą lamp do 0,3 wata na metr kwadratowy naświetlanej powierzchni (dotychczas norma ta wynosiła 0,6). Nowe ograniczenie jest równe promieniowaniu na równiku w południe – jest to maksymalna wartość promieniowania występująca w naturze. Na naszym rynku wchodzi dodatkowo nowa technologia łóżek, które emitują mniej promieniowania UVB, co jest bardziej korzystne dla skóry. Mimo coraz lepszych technologii, nie zapominajmy korzystać z naturalnego słońca.

Źródło: http://www.gazetamyszkowska.pl/articles/1685

Pozdrawiam,
Paweł, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
7
2

komentarze (1) | dodaj komentarz

Poniedziałek

poniedziałek, 22 sierpnia 2011 9:18

Powszechnie wiadomo, że właśnie w poniedziałek nasze ciało bardziej ulega grawitacji i znacznie ciężej podnieść je z ciepłego łóżka niż zwykle.

Są jednak poniedziałki w których los daje nam do zrozumienia, że najbliższy tydzień nie będzie dla nas łaskawy.

Bo jak inaczej można to nazwać gdy w przeciągu jednej godziny udało mi się nabić porządnego siniaka w domu a w drodze do pracy skręcić świeżo co zagojoną kostkę, oraz zjechać na własnych pośladkach z przemokłej leśnej ścieżki...

A nie minęła nawet godzina ósma rano!

Pozostaje mi tylko wszystkim innym życzyć miłego tygodnia a samemu czekać na dalszy bieg wydarzeń ;)

 

Pozdrawiam

Karol, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
3
7

komentarze (2) | dodaj komentarz

bezpieczeństwo naszych komórek

środa, 03 sierpnia 2011 17:04

W ciągu kilku ostatnich lat postęp naszych telefonów komórkowych wykonał astronomiczny skok. 

Są one coraz to bardziej "inteligentne" - nie są prostymi urządzeniami służącymi do dzwonienia a spełniają coraz to szerszy wachlarz funkcji przeznaczonych dotychczas tylko dla komputerów.

W parze z korzyściami tych zmian idą niestety zagrożenia - bardziej skomplikowane urządzenia są bardziej podatne na ataki zewnętrzne (wirusy, trojany).

Mając na uwadzę Wasze bezpieczeństwo, wdrożyliśmy do naszej Poczty WAP tzw. antyhack - system służący do zabezpieczania wiadomości przed niebezpiecznymi elementami znany z dużej Poczty.

 

 

System antyhack wyświetla informacje, że wykrył w wiadomości niebezpieczny element i go zablokował. Jeśli jednak jesteś przekonany, że to tylko fałszywy alarm, zawsze możesz kliknąć "odblokuj" i zobaczyć jak wiadomość wygląda w oryginale. Pamiętaj jednak, że robisz to na własną odpowiedzialność :)

zobacz też: system WP Antyhack 

 

pozdrawiam

Karol, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Co oni śpiewają

wtorek, 02 sierpnia 2011 19:57

Nieraz mnie intrygowało, słuchając piosenki w radiu, co oni śpiewają. Niestety kiedyś raczej trudno było znaleźć tekst angielskojęzycznej piosenki. Co prawda można było znaleźć niektóre teksty angielskie, ale nie tyle co by się chciało. W dobie internetu jest to już proste. Jest już sporo serwisów w rodzaju tekstowo.pl, gdzie po wpisaniu zespołu i nazwy piosenki pojawi się tekst angielski. Nawet jak angielskiego zbytnio nie znamy, to zazwyczaj jest już obok polskie tłumaczenie. Jeśli takiego tłumaczenia nie ma, możemy dopisać piosenkę do listy "Poszukiwane tłumaczenia". Jeśli chcielibyśmy usłyszeć piosenkę, to obok jest już osadzona z serwisu youtube jedna z wersji. Co prawda nie zawsze znamy tytuł piosenki, która leci w radiu, ale praktycznie każde radio ma swoją stronę www, a na niej często wyświetlana jest aktualnie grana piosenka. A jeśli nie umiemy tego znaleźć, albo piosenka już przestała być grana, to jest duża szansa, że znajdziemy ją na stronie odsluchane.eu, Na odsłuchane.eu znajdziemy listę różnych stacji radiowych i co było grane o danej godzinie, tak więc mamy dostęp do nazwy piosenki, która była grana kilka godzin temu.

 

Poznanie treści słów piosenki może mieć też pewną wadę. Po ścieżce dźwiękowej możemy uznać, że piosenka jest o czymś głębokim, podczas gdy treść okazuje się dosyć płytka, no ale prawda nie zawsze jest miła.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
5
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 323  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to