Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 055 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Galeria Poczty

wtorek, 30 września 2008 15:37

Galeria umożliwia wygodne przeglądanie załączników dołączonych do e-maili przechowywanych na skrzynce Poczty WP, takich jak zdjęcia, pliki muzyczne i dokumenty tekstowe.

Nawigowanie w Galerii

Galeria podzielona jest na widoki:

  • Listy
  • Zdjęcia z listów
  • Pliki z muzyką
  • Dokumenty
  • Wideopoczta


Wejść do galerii można poprzez box "Widoki", klikając w interesującą nas kategorię (zobacz).

Powrót z galerii do skrzynki wykonuje się poprzez kliknięcie w link powrotu (zobacz).

Jeśli na skrzynce znajdzie się więcej materiałów niż wyświetlono na jednej stronie, aby obejrzeć inne strony należy skorzystać z linków stronicowania (zobacz).

Korzystanie z Galerii

Aby określić folder z którego chcemy obejrzeć materiały należy kliknąć w odpowiedni link (zobacz).

Można ograniczyć rozmiar załączników które chcemy oglądać, np. wtedy gdy chcemy ukryć emotikonki doklejone do listu, możemy określić żeby pokazano nam tylko załączniki > 100kb (zobacz).

Materiały możemy zapisać na dysku (zobacz), możemy przejść do e-maila do którego dołączony jest dany materiał (zobacz), obrazki możemy obejrzeć w popupie (zobacz) a plik muzyczny możemy odsłuchać (zobacz).

Pozdrawiam
Rafał, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
155
60

komentarze (847) | dodaj komentarz

Google pokazał kod źródłowy przeglądarki Chrome

piątek, 26 września 2008 17:41

Jak możemy sie dowiedzieć z Linux News ,,Google kilka godzin po prezentacji Chrome, nowego gracza na rynku przeglądarek internetowych, opublikował kod źródłowy swojego projektu.

Korzystając z opublikowanego kodu możemy teraz zbudować własną wersję Chrome dla Windows, Mac OS X i Linuksa (te dwa ostatnie porty nie są jeszcze w pełni funkcjonalne).

Kod źródłowy Chrome dostępny jest na bardzo liberalnej licencji BSD. Oznacza to, że każdy może zbudować w oparciu o projekt Google własną przeglądarkę, nie udostępniając innym dokonanych zmian.''

Oprócz źródeł projektu, mozna też zapoznać się z silnikiem JavaScriptu V8, będącego częścią Chrome.

Więcej informacji na stronach: http://linuxnews.pl/chromium-google-pokazal-kod-zrodlowy-przegladarki-chrome/ oraz http://code.google.com/chromium/

źródło: Linux News

Pozdrawiam,
Jakub, Zespół Rozwoju Poczty.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Przeglądarka Iron - odmiana Chrome

piątek, 26 września 2008 17:23

Jak informuje Linux News ,,Chrome — niedawno wydana otwarta przeglądarka internetowa od Google — doczekał się pierwszego forka. Jest nim Iron, stworzony przez niemiecką firmę SRWare.

Myliłby się jednak ten kto sądzi, że Iron doda do Chrome wiele nowych bajerów nieobecnych w oryginale. Głównym wyróżnikiem Irona ma być bowiem nie rozszerzenie funkcjonalności przeglądarki Google, ale… jest zawężenie. A wszystko po to, żeby chronić prywatne dane użytkowników.

Iron to przede wszystkim:

  • naprawdę anonimowe przeglądanie sieci — przeglądarka nie nadaje użytkownikowi unikalnego numeru identyfikacyjnego,
  • brak łączenia się z serwerami Google i wymiany z nimi danych odnośnie fraz wyszukiwania i innych informacji specyficznych dla użytkownika,
  • brak automatycznych uaktualnień, dzięki którym Google mógł zdalnie dowolnie modyfikować przeglądarkę zainstalowaną na komputerach użytkowników. ''

Więcej na ten temat można przeczytać na stronach Linux News.

źródło: Linux News

Pozdrawiam,
Jakub, Zespół Rozwoju Poczty.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Jak działa zaufanie w Web 2.0

poniedziałek, 22 września 2008 15:47

Yun Xie, publicysta serwisu ArsTechnica zapytał: „Jeśli jakiś znajomy poleca ci film czy restaurację, w jaki sposób oceniasz czy zaufać takiej sugestii? Jak bardzo wierzysz swoim przyjaciołom?”


Zaufanie to złożona mieszanka dotychczasowych doświadczeń, charyzmatycznego wpływu innych ludzi, osobistych motywacji i wielu innych społecznych czynników. „Dlatego bardzo trudno stworzyć matematyczny algorytm, który pozwalałby przewidzieć czyjeś zachowanie w tym aspekcie” – pisze Yun Xie. A przecież jest to kluczowy czynnik determinujący to, co użytkownik zrobi z informacją znalezioną w serwisie internetowym.

 

Dlatego dostawcy usług IT stosują różnego rodzaju mechanizmy komputerowe, które mają wykrywać podobieństwa między użytkownikami. Porównywane są na przykład rekomendacje filmowe czy zainteresowania muzyczne. Ale to jeszcze nie oznacza zaufania.

 

Teoretycznie zaufanie jest bardzo prostą konstrukcją – ludzie robią coś na rzecz kogoś, bo wierzą, że na tym skorzystają. Deweloperom przydałby się matematyczny algorytm ustalający, czy może narodzić się zaufanie między dwoma użytkownikami. W takiej sytuacji uzyskanie wpływu na poszczególne jednostki (na przykład poprzez reklamy) przełożyłoby się na efekt w masowej skali. Promocyjne materiały zyskałyby status treści wirusowych.

 

W badaniach nad społecznym aspektem korzystania z internetu pomagają specjalne strony WWW. Doktor Jennifer Goldbeck z Uniwersytetu Maryland założyła witrynę FilmTrust. To społeczność w której użytkownicy oceniają filmy, piszą recenzje i polecają różne kinowe produkcje znajomym. Potem eksperci badają wpływ tych rekomendacji i ich siłę oddziaływania.

 

Goldbeck ustaliła, że w tym przypadku o prestiżu danego użytkownika decyduje poziom jego aktywności w serwisie i liczba wystawionych opinii (szczególnie skrajnych i nietypowych). Wiele zależy także od samych odbiorców – niektórzy ufają niemal wszystkim, inni są bardziej ostrożni.

 

źródło: webhosting.pl

Janusz, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Pierwszy dzień jesieni

poniedziałek, 22 września 2008 11:08

Już jutro będziemy mieli pierwszy dzień jesieni. Jak donosi wikipedia, jesień charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza oraz najwyższym w skali roku opadem atmosferycznym. W świecie roślin i zwierząt jest to okres zakończenia przygotowywania się nowego pokolenia organizmów do życia, oraz gromadzenia zapasów przed kolejną zimą. Na przełomie lata i jesieni część zwierząt przenosi się do cieplejszych stref klimatycznych.

Jesień astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 23 września a 22 grudnia. Dla półkuli południowej wszystkie opisane daty i zjawiska są przesunięte o pół roku. Za miesiące jesienne na półkuli północnej uznaje się wrzesień, październik i listopad, a na południowej marzec, kwiecień i maj.

Więcej na http://pl.wikipedia.org/wiki/Jesie%C5%84

Pozdrawiam
Rafał, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 311  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to