Bloog Wirtualna Polska
Są 1 270 053 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Powiadomienia o nowych wiadomościach.

czwartek, 23 stycznia 2014 13:33

O tym jak ustawić powiadomienia dla konkretnych osób i jak skonfigurować samą usługę, możemy przeczytać na przykład w tym wpisie:

 

http://poczta.bloog.pl/id,333824320,title,Powiadomienia-SMS,index.html

 

Teraz jednak pokażę, jak ustawić powiadomienia tak, aby to osoba, która mi wysyła wiadomość mogła zadecydować czy powinienem dostać SMSa o tym, że mail jest na mojej skrzynce. Prosta sztuczka polega na tym, że do każdego konta na Poczcie WP.PL (np "a-dresik@wp.pl") jest przypisana właściwie nieskończona liczba aliasów postaci "nickname+dowolnytekst@wp.pl" (np. "a-dresik+test@wp.pl", "a-dresik+123@wp.pl", "a-dresik+abc@wp.pl" itp). Ustawimy więc filtr na jeden z tych aliasów, przykładowo "a-dresik+sms@wp.pl" z powiadomieniem SMS.

Wszystko zrobimy na stronie: www.poczta.wp.pl/opcje-filtry-com.html :

 

1. przechodzimy na zakładkę "zaawansowane:"

 

 3.png

 

 

2. ustawiamy nazwę filtra, działanie ("do" : twojlogin+sms@wp.pl), oraz zaznaczamy opcję "powiadomienie SMS":

 

4.png

 

(możemy oczywiście skonfigurować godziny otrzymywania SMSów itp)

UWAGA, jeśli nie masz skonfigurowanych powiadomień SMS najprawdopodobniej zobaczysz taki widok:

 

5.png

 

wystarczy, że klikniesz "aktywuj usługe" i zostaniesz przekierowany na formularz:

 

6.png

 

ustaw numer telefonu, kliknij "aktywuj", otrzymasz SMSa z kodem do wpisania, który należy przepisać w odpowiednie pole.

 

3. Klikamy "dodaj filtr"

 

Od teraz, jeśli zależy Ci na tym aby być informowanym o wiadomościach, możesz poinformować znajomych aby ważne maile wysyłali Ci na adres "twojlogin+sms@wp.pl". W ten sposób sprawią, że zostaniesz wiadomość SMS gdy mail wpadnie do Twojej skrzynki.

 

pozdrawiam,

Karol

Zespół Poczty WP.PL


Podziel się
oceń
24
38

komentarze (159) | dodaj komentarz

Internet do góry nogami

środa, 02 listopada 2011 12:26

Czy potrafisz pisać do góry nogami w internecie? To nic trudnego. Zobacz jak ja to robię...

 

¿ʇsʞǝʇ uǝʇ ćɐʇʎzɔpo nɯǝlqoɹd zǝq zsıɟɐɹʇod ʎzƆ

 

:ɾɐʇnʇ zsǝızpɾɐuz ıɯɐƃou ʎɹóƃ op ʍóʇsʞǝʇ ɹoʇɐɹǝuǝפ

/ɯoɔ˙ʇxǝʇuʍopǝpısdn˙ʍʍʍ//:dʇʇɥ

 

Pozdrawiam,

Adam, Zespół  Rozwoju Poczty

 

a raczej

 

'ɯɐıʍɐɹpzoԀ

ʎʇzɔoԀ nɾoʍzoɹ łódsǝZ 'ɯɐp∀


Podziel się
oceń
14
4

komentarze (2) | dodaj komentarz

Bezpieczniejsze sztuczne opalanie

środa, 31 sierpnia 2011 23:44

W związku z faktem, iż tegoroczne lato nie obfitowało zanadto w słońce, ludzie coraz częściej zaczęli korzystać z solariów. Niejednokrotnie wychodzili poparzeni, ze względu na nieumiejętne dobranie odpowiedniego czasu opalania, jak i z nienaturalnym kolorytem. Między innymi z tych względów Unia Europejska ograniczyła dopuszczalną moc rumieniotwórczą lamp do 0,3 wata na metr kwadratowy naświetlanej powierzchni (dotychczas norma ta wynosiła 0,6). Nowe ograniczenie jest równe promieniowaniu na równiku w południe – jest to maksymalna wartość promieniowania występująca w naturze. Na naszym rynku wchodzi dodatkowo nowa technologia łóżek, które emitują mniej promieniowania UVB, co jest bardziej korzystne dla skóry. Mimo coraz lepszych technologii, nie zapominajmy korzystać z naturalnego słońca.

Źródło: http://www.gazetamyszkowska.pl/articles/1685

Pozdrawiam,
Paweł, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
7
2

komentarze (1) | dodaj komentarz

Co oni śpiewają

wtorek, 02 sierpnia 2011 19:57

Nieraz mnie intrygowało, słuchając piosenki w radiu, co oni śpiewają. Niestety kiedyś raczej trudno było znaleźć tekst angielskojęzycznej piosenki. Co prawda można było znaleźć niektóre teksty angielskie, ale nie tyle co by się chciało. W dobie internetu jest to już proste. Jest już sporo serwisów w rodzaju tekstowo.pl, gdzie po wpisaniu zespołu i nazwy piosenki pojawi się tekst angielski. Nawet jak angielskiego zbytnio nie znamy, to zazwyczaj jest już obok polskie tłumaczenie. Jeśli takiego tłumaczenia nie ma, możemy dopisać piosenkę do listy "Poszukiwane tłumaczenia". Jeśli chcielibyśmy usłyszeć piosenkę, to obok jest już osadzona z serwisu youtube jedna z wersji. Co prawda nie zawsze znamy tytuł piosenki, która leci w radiu, ale praktycznie każde radio ma swoją stronę www, a na niej często wyświetlana jest aktualnie grana piosenka. A jeśli nie umiemy tego znaleźć, albo piosenka już przestała być grana, to jest duża szansa, że znajdziemy ją na stronie odsluchane.eu, Na odsłuchane.eu znajdziemy listę różnych stacji radiowych i co było grane o danej godzinie, tak więc mamy dostęp do nazwy piosenki, która była grana kilka godzin temu.

 

Poznanie treści słów piosenki może mieć też pewną wadę. Po ścieżce dźwiękowej możemy uznać, że piosenka jest o czymś głębokim, podczas gdy treść okazuje się dosyć płytka, no ale prawda nie zawsze jest miła.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
5
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nadchodzi USB 3.0

czwartek, 28 lipca 2011 20:03

Obecnie panuje USB 2.0 pod nazwą Hi-Speed. Był to duży postęp w porównaniu z USB 1.0. Jest to bardzo wygodny standard pozwalający wszystko podłączyć do komputera, przegrywać swobodnie np. zdjęcia z karty do komputera. Ta swoboda jest już trochę mniejsza, gdy chcemy przegrywać dużo zdjęć w formacie RAW - to już trochę więcej zajmuje, ale się da. Jeszcze mniej swobodnie jest, gdy np. nagrywamy filmy i chcemy je przegrać na komputer. Jeśli ktoś zawodowo zajmuje się filmowaniem, to dla niego USB 2.0 jest już zbyt dużym obciążeniem i korzysta z takich rozwiązań jak FireWire 800. Powszechne w użyciu są dyski przenośne, za całkiem dobrą cenę można kupić dysk 500 GB. Fajnie mieć taką pojemność, gorzej gdy chcemy przerzucić np. 60 GB na komputer, spokojnie możemy przygotować sobie drugie śniadanie i zjeść. Wiele może zmienić USB 3.0. Przy pomocy USB 2.0 możemy przesyłać dane z prędkością do 60 MB/s, USB 3.0 potrafi to dziesięć razy szybciej.

Standard USB 3.0 był już gotowy pod koniec 2008 roku. Czyli dopiero po ponad dwóch latach zaczęły się pojawiać pierwsze urządzenia potrafiące obsłużyć ten standard. Widać wcześniej rynek nie był jeszcze gotowy, by urządzenia z tym standardem miały szerszy zbyt. Teraz staje się już powszechne przesyłanie dużej ilości danych. Co ciekawe, to producenci kart pamięci przewidzieli taki rozwój wydarzeń wcześniej, bo pod koniec 2009 były już dostępne karty pamięci działające z prędkością 90 MB/s. Pomimo że nie było wystarczająco szybkich czytników, by tę prędkość wykorzystać. Nawet te najszybsze, na bazie FireWire 800, nie potrafiły w pełni wykorzystać tej prędkości. Dopiero całkiem niedawno pojawił w Polsce czytnik i-Tec USB 3.0 i bardzo szybko zniknął. Są też już dostępne zewnętrzne dyski USB 3.0.

Ponieważ można nadal traktować USB 3.0 jako nowinkę technologiczną, to nabycie karty, czytnika czy też dysku zewnętrznego nie oznacza od razu, że wykorzystamy nową prędkość w pełni - obecne dyski twarde SATA teoretycznie zapewniają połowę tej prędkości. Ponieważ w praktyce komputery mają tylko kontrolery USB 2.0, więc pozostaje nabyć oddzielną kartę z USB 3.0 i to tylko ze złączem PCI-Express x1, co daje maksymalnie 250 MB/s. Ale to tylko pozorne "wady" - te nowinki pozwolą czytać wspomniane karty pamięci z prędkością 90 MB/s, a z dysków zewnętrznych korzystać tak, jakby to był dysk wewnętrzny. Tak więc komfort znacznie się powiększy. To tylko pokazuje, że nowy standard powinien zawsze wybiegać w przód i zapewniać pewien zapas moc na przyszłość, zamiast dawać margines, który technologia zaraz wykorzysta.

 

źródło: Digital Foto Video

 

Pozdrawiam,

Krzysiek, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
6
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 343  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to