Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 055 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarze osobiste

poniedziałek, 07 maja 2012 16:11

Warto zwrócić uwagę na możliwość tworzenia wielu kalendarzy osobistych przypisanych do jednego konta kalendarzowego. Domyślnie, przy tworzeniu konta, tworzony jest także jeden kalendarz osobisty użytkownika. Na stronie głównej widzimy ten właśnie kalendarz prywatny oraz trzy subskrybowane kalendarze oficjalne.
Stan ten można jednak w każdej chwili zmienić! Poza zarządzaniem kalendarzami subskrybowanymi możemy także tworzyć, usuwać i zmieniać ustawienia własnych kalendarzy:

W powyższym widoku przykładowego kalendarza widzimy:

  • kalendarz z przypomnieniami urodzinach, imieninach oraz innych okazjach związanych z bliskimi osobami
  • kalendarz dotyczący spraw zawodowych
  • kalendarz z prywatnymi wydarzeniami
  • kalendarz na sprawy związane np. z naszym dzieckiem, współdzielony z partnerem.

Trzymanie wydarzeń w kilku kalendarzach znacznie wpływa na ich czytelność (kalendarze mają przypisane różne kolory). Poza tym możemy dowolnie decydować kto ma mieć wgląd w wydarzenia z konkretnego kalendarza.

 

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
19
7

komentarze (1) | dodaj komentarz

Subskrybowanie kalendarzy

poniedziałek, 07 maja 2012 16:01

Subskrypcja kalendarza oznacza w uproszczeniu włączenie go do swojego widoku (w widoku głównym widzimy wydarzenia zawarte w kalendarzu subskrybowanym).
Możemy subskrybować kalendarze oficjalne, publiczne i współdzielone. O kalendarzach oficjalnych możecie przeczytać we wpisie ich dotyczącym. O wszystkich rodzajach kalendarzy z kolei tutaj.

Aby subskrybować kalendarz, należy skorzystac z linku subskrybuj kalendarz umieszczonego w lewej kolumnie. Dalej określamy jaki kalendarz chcemy subskrybować. W przypadku kalendarzy współdzielonych od razu widzimy listę kalendarzy udostępnionych nam przez innych użytkowników. Gdy wybierzemy kalendarze publiczne musimy wyszukać konkretny, podając albo login autora albo fragment jego nazwy (lista wszystkich byłaby za długa). Kalendarzy oficjalnych jest niewiele, dlatego po wybraniu tego typu także widzimy od razu pełną ich listę.

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
4
1

komentarze (1) | dodaj komentarz

Kalendarze oficjalne

poniedziałek, 07 maja 2012 15:49

Każdy użytkownik zaczynający przygodę z naszym kalendarzem, domyślnie subskrybuje trzy oficjalne kalendarze: Imieniny, Święta polskie oraz Dni wolne. Nie trudno domyślić się jakie informacje zawiera kalendarz Imieniny. W kalendarzu Dni wolne znajdują się informacje o dniach ustawowo wolnych od pracy w Polsce. Natomiast kalendarz Święta polskie zawiera wyłącznie święta polskie a nie np. międzynarodowe (takie jak Walentynki).


Jeśli macie pomysł jakie inne kalendarze powinny być dostępne jako oficjalne - przysyłajcie proszę propozycje korzystając z linku Zgłoś pomysł/uwagę znajdującego się w stopce strony głównej kalendarza.
Możecie też sami utworzyć kalendarz z interesującymi Waszym zdaniem wydarzeniami i uczynić go publicznym - tak aby każdy użytkownik mógł dodać go do swojej listy kalendarzy subskrybowanych.

 

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Rezygnacja z usługi / usuwanie danych

środa, 04 stycznia 2012 15:35

W związku z niedawnym mailinigiem (patrz Formalności ciąg dalszy), część użytkowników kalendarza pyta w jaki sposób może wypowiedzieć korzytanie z usługi. Otóż od kiedy kalendarz stał się integralną częścią poczty, nie można zrezygnować tylko z kalendarza. Należałoby usunąć całe konto pocztowe.

Istnieje natomiast możliwość usunięcia swoich danych z kalendarza. W tym celu, w stopce strony umieściliśmy link "Usuń moje dane"Po potwierdzeniu zostaniemy przekierowani na główną stronę poczty, a nasze dane zostaną przygotowane do usunięcia.

Zwróćcie proszę uwagę na fakt, że podczas usuwania konta, usunięte zostają także wszystkie kalendarze publiczne i współdzielone, których użytkownik jest właścicielem - te kalendarze znikną z kont urzytkowników którzy je subskrybowali.

Przez 1-2 godziny możemy jeszcze wrócić na stronę kalendarza i zmienić decyzję odzyskując dane.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
4
4

komentarze (16) | dodaj komentarz

Formalności ciąg dalszy

środa, 04 stycznia 2012 14:26

Niedawno kalendarz stał się integralną częścią poczty. W praktyce oznacza to, że tylko użytkownicy, którzy mają konto pocztowe mogą korzystać z kalendarza. Większość z Was nie zauważyłaby nawet tej zmiany gdyby nie... potrzeba kolejnych zmian regulaminu i rozesłania mailingu do użytkowników kalendarza.

Maile formułowane były przez naszych prawników, a więc pisane specyficznym językiem co zaniepoko część z Was. Co gorsza, jeden mail miał złowieszczy tytuł "Wypowiedzenie umowy o korzystanie z Serwisu Kalendarz". Niestety, nie dało się tego uniknąć gdyż takie są wymogi prawne: musimy zakończyć usługę a następnie otworzyć nową (taką samą) ale z innym regulaminem.

Zamierzamy kontynuować usługę kalendarza z zachowaniem wszystkich danych, więc nie ma niebezpieczeństwa utraty danych itp. Jedynie Ci użytkownicy, którzy nie mają konta pocztowego będą musieli wybrać pomiędzy rezygnacją z kalendarza a założeniem konta pocztowego na poczcie WP.

Pozostaje mi tylko wyrazić nadzieję, że nowym roku nikt już nie będzie "nękał" Was podobnymi wiadomościami.

 


Pozdrawiam,

Agnieszka, Zespół Rozwoju Poczty


Podziel się
oceń
8
4

komentarze (7) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  7 722 335  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Regulamin bloog.pl

Regulamin serwisu

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to